Hakkımızda

GYC&A Consulting, uzun süreli Bankacılık, Faktoring ve Leasing tecrübelerine sahip profesyoneller eşliğinde KOBİ ve şirketlere, yenilikçi çözümler ile gelişimini, sürdürülebilirliğinin, farkındalığını en önemlisi de işletmelerin değerini artırmak onları bir adım öne çıkarmayı hedeflemektedir.

Misyonumuz:

Firmalara (Kobilere) ; sektördeki tecrübemiz ve bilgi birikimimiz ile istikrarlı mali-finansal altyapının hazırlanması, doğru yatırım stratejilerinin oluşturulması, kaynaklarının verimli hale getirilmesi ve karlılıklarını sürdürülebilir kılmak için hedeflerine ulaşmasında özgün çözümler sunmak ve katma değer sağlamaktır.

Vizyonumuz:​

Kaliteli ve güvenilir danışmanlık hizmeti ile firmaların finansal hedeflerini gerçekleştirmelerine , sorunlarına sonuç odaklı çözümler üretilmesine ,kurumsal gelişiminin ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasında sektörde lider bir firma olmayı hedeflemektedir.

BİZ KİMİZ

GÜLAY GÜNER Managing Director
17.03.1968 İstanbul/Üsküdar doğumudur. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden, 1998 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Özel Yüksek Lisans Programı’ndan, 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet Yüksekokulu’ndan mezun olmuştur. Halen 2017 yılında girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi Tarih Lisans Bölümü 4.Sınıf ‘ta öğrenimine devam etmektedir. 1991 yılında Türkiye Öğretmenler Bankası A.Ş.’de MT olarak işe başlamış, ardından 1992-1995 yılları arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş. İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde Kredi İnceleme & Proje Değerlendirme bölümünde bankanın kısa /uzun vadeli ticari ve yatırım kredilerinin tahsisi öncesi mali analiz raporlarını ve ardından fabrikalarda yapılan yatırımların verimliliğine dair raporların yapılması üzerine çalışmıştır. 1995-1996 yılları arasında Yapı Kredi Finansal Kiralama A.Ş. ‘de, 1996-1997 yılları arasında Tekstil Faktoring A.Ş. ‘de Krediler Departmanı Yönetici olarak görev almıştır. 1997’den 2000 yılına kadar Toprak Finansal Kiralama A.Ş’ ve Toprak Faktoring A.Ş.’de Krediler Müdürü olarak çalışmıştır. 2000 yılında Toprakbank A.Ş. Risk İzleme Müdürü görevine atanmıştır. 2002-2004 yılları arasında Deniz Finansal Kiralama A.Ş’ ve Deniz Faktoring A.Ş.’de Krediler Müdürü olarak çalışmıştır. 2004 yılında Yatırım Finansal Kiralama A.Ş. ve Strateji Faktoring A.Ş.’nin kurucu yöneticileri arasında bulunarak 2013 yılına kadar her iki şirketin Kredilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmıştır. 2013 yılında Yatırım Finansal Kiralama A.Ş.’nin Genel Müdürü olarak atanmıştır. 2011 yılında Yatırım Finansal Kiralama A.Ş.’nin %99 iştiraki olarak ticari hayatına başlayan TE Sigorta Brokerliği A.Ş.’nin kurucu yönetim kurulu üyesi olmuştur. 08/2018 tarihi itibari ile Yatırım Finansal Kiralama A.Ş. Genel Müdürü / Yönetim Kurulu Başkanı ve TE Sigorta Brokerliği A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. 01/2020 tarihi itibariyle kurucu ortağı olan GYC&A Consulting firmasında çalışmaya başlamıştır. İngilizce ve düşük seviyede Almanca bilmektedir. Ayrıca Bankacılık ve Finans alanında Bilirkişilik yapmaktadır. Profesyonel çalışma hayatına yatırım ve yönetim danışmanı, radyo programcısı, mentor ve eğitimci olarak devam etmektedir. 2016-2019 tarihleri arasında Finansal Kurumlar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve eğitmenlik gibi görevlerde bulunmuştur. İstanbul Üniversitesi Bankacılık Yüksek Okulu, Okan Üniversitesi İktisat Fakültesi, Marmara Üniversitesi Bankacılık Yüksek Okulu, Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü, Yıldız Üniversitesi gibi çeşitli üniversiteler ile TAYSAD, TKSYD, FİDER, Finansal Kurumlar Birliği, Banka ve Piyasa İstihbaratçıları Derneği gibi çeşitli dernek ve birliklerde eğitimler vermiştir. En son İstanbul Üniversitesi’nin İktisat Doktora Programı’nda «Bankacılıkta Etik Kurallar», «Ekonomi ve Yatırım Ortamı» eğitimi vermiştir. Adalet Bakanlığı'na bağlı Konkordato Komiserliği görevini de üstlenmiştir.
SÜLEYMAN GÜNER Managing Director
28.02.1967 Bozcaada doğumludur. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1989 yılında Türkiye Halk Bankası A.Ş. İstanbul Bölge Müdürlüğü’nün açmış olduğu MT sınavına girerek Kredi İnceleme & Proje Değerlendirme bölümünde 1995 yılına kadar bankanın kısa /uzun vadeli ticari ve yatırım kredilerinin tahsisi öncesi mali analiz raporlarını ve ardından fabrikalarda yapılan yatırımların verimliliğine dair raporların yapılması üzerine çalışmıştır. 1995 yılında şimdiki adı ICBC Turkey Bank A.Ş. olan Tekstil Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde aynı departmana transfer olmuştur.Emekli olup ayrılana kadar aynı kurum altında çalışma hayatına devam etmiştir. ICBC Turkey Bank A.Ş ( Tekstil Bankası A.Ş.) ‘deki 22 yıllık çalışma süresinin altı yılında Bayrampaşa,Levent , Küçükyalı Şubeleri’nde Kredi Raporları Hazırlama ve Pazarlama gibi görevlerde bulunmuştur. Diğer onaltı yıl boyunca Genel Müdürlük’te Kredi Değerleme , Mali Tahlil , İstihbarat Departmanları’nda çalışmış ve 03/2017’de emeklilik başvurusu yaparak ayrılmıştır . Bu tarihten sonra iş ve özel hayatını yönlendirme konusunda biraz düşünüp araştırarak 25/09/2019’da ailesinin gayrimenkulünü ofis olarak değerlendirerek bir danışmanlık ve eğitim şirketi kurmuştur.